Aj takto sa učíme: Rímsky deň so sekundou

Aj takto sa učíme: Rímsky deň so sekundou

Ako výstup z učiva o Rímskej ríši sme si zvolili tvorbu malého múzea o Ríme a jeho starovekých dejinách. Každý z triedy si zvolil artefakt z inej oblasti, ktorý musel v určitej mierke či životnej veľkosti vyrobiť a predstaviť pred triedou. Výber bol naozaj bohatý: architektúra, výzbroj, výstroj, strava, oblečenie či účesy, financie ….

A tak sa nám do múzea dostali peniaze, štíty, meče gladiusy, fasces, koloseum, víťazný oblúk ešte z dreva, chrám, hipodróm, diadém, slávnostný ženský účes, každodenné oblečenie, žeruchový kaviár, rímske raňajky, pizza ako chlieb chudobných, zoznam korenín rímskej kuchyne, mapa vojenského tábora ako základ Limes Romanus aj fľaštička s jedom či  pierko ako pomôcka pri tzv. lukulských hodoch. Tie sme zažili aj my, keď sme ochutnali všetky dobroty k téme stravovanieJ))).

Žiaci sekundy predstavili svoj artefakt aj s popisom triede a potom sa oba stali exponátmi týždňového múzea rímskeho staroveku aj pre ostatných. Múzeum bolo umiestnené na 3. poschodí pred šk. knižnicou a na prehliadku boli pozvaní aj spolužiaci zo SZŠ. Výstava trvala do 13.4.2022.

Ďakujem žiakom sekundy za tvorivosť. Aj takto sa učíme o dejinách.viď . foto.

Mgr. S.Vargová