Exkurzia RTVS

Exkurzia RTVS

28.júna nás pán zriaďovateľ B. Becher  zobral na exkurziu do RTVS v B.Bystrici. Príjemní pracovníci nás previedli priestormi Slovenského rozhlasu a Slovenskej televízie, ktoré si v roku 2021 pripomenuli 95 a 65 rokov od svojho vzniku. Dozvedeli sme sa o radostiach, ale aj úskaliach nahrávania správ z regiónov v Rádiu Regina, ako aj veľa informácií o dabingu, strihaní a ozvučovaní. Zážitkom bol určite aj pokus o vytvorenie vlastnej zvukovej nahrávky, či posedenie si pred kamerami v nahrávacom štúdiu.

Diskutovali sme o úlohe tradičných médií v dnešnej dobe, strate ich relevantnosti, zdrojoch informácií, ich overovaní, či nástupe nových médií.

Dozvedeli sme sa, že RTVS  umožnilo vytvoriť Kreatívne centrá v B.Bystrici a Bratislave, ktoré pomáhajú  rozvíjať tvorivý potenciál študentov, či umelcov v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Pracovníčky banskobystrického Kreatívneho centra nás pozvali na Letnú akadémiu etikety pred kamerou, ktorá sa bude konať 11 – 15. 7. 2022 v B. Bystrici. Určite sa pár naších študentov zúčastní tohto zaujímavého programu, aby sa dozvedeli niečo o argumentácii, krízovej komunikácii, manipulátívnej rétorike a iných zaujímavostiach komunikácie pred kamerou.

Ďakujeme  pracovníkom RTVS za možnosť navštíviť ich priestory a ich ochotu nám vysvetliť čo najviac o ich práci.